pondělí 31. března 2014

Krásy Tasmánie

:) všem
Hlásíme se opět po docela dlouhé dovolené strávené s Jirkovou mamkou a Bobem v Tasmanii a z pobřeží na sever od Sydney. Neměli jsme s sebou počítače, tak se omlouváme za dlouhou odmlku, někdy je to pěkné užít si všechny zážitky naplno bez techniky. Dnes jsme se po 24 dnech rozloučili s Jirkovou makou a Bobem, už jsou v letadle, tak jim přejeme šťastnou cestu. Moc jsme si společnou dovolenou užili. Zkusím to vzít tak nějak popořádku a popsat kam jsme se podívali.

Naši čecháčci dorazili 5. března večer a hned druhý den ráno, aniž by si stačili vybalit, jsme s nimi popolítli ještě o kus dál do Tasmánie, kde už na nás čekala Claire, naše milá vedoucí z L´Arche. Bydleli jsme u ní, nabídla nám svoje auto, společně jsme vařili. První den jsme strávili procházkou po Hobartu, přístavním městě nad kterým se tyčí slavná hora Mt. Wellington. Ve městě jsou krásné staré budovy, přístav, Hobart je slavný svým trhem Salamanca, na který jsme také zavítali.
Fish and Chips přímo z lodi

S Claire v přístavu

Hned druhý den jsme se vypravili na Bruny Island, ostrov asi půl hodiny trajektem z Tasmánie. Ostrov vyniká monumentálními skalisky na pobřeží, které se tyčí vysoko nad hladinu. První zastávkou byla krásná vyhlídka na úzký pruh ostrova, který odděluje jižní a severní ostrov. Poté jsme zvládli náročnou tůru kolem skalnatého pobřeží - všem moc doporučujeme, kochali jsme se všichni:)Paní Zlatová a Bob zvládli tento turistický výkon na 1....a potom.... zaplavali jsme si dokonce v ledovém Tasmánském moři. Claire byla skvělá hostitelka, čekala na nás s přichystanou večeří, děkujeme Claire.

nezapomenutelné...

jen nespadnout

V sobotu jsme tradičně museli navštívit jednnu z nej atrakcí Hobartu - slavný Salamanca trh. Historická ulice Salamanca má své kouzlo, na trhu najdete většinou jen lokální produkty všeho druhu. My jsme alespoň ochutnali věhlasná tasmánská jablka.Večer jsme byli pozvaní na grilování k Helen, sestře od Claire, která má ze svého domu nádherný výhled na Hobart..podívejte se sami.

Západ nad Hobartem


Hezký pohled z okna nemyslíte?

Neděle - čekal nás 2 denní výlet po východním pobřeží, bělostné pláže, křišťálová voda a především rezaté kameny, které jsme kolem Sydney před tím nikdy neviděli. Prošli jsme si Friendly Beaches

Friendly Beaches
a opět jsme zvládli docela dlouhou tůru za cílem vidět jednu z nejkrásnějších 10 pláží světa. Tato pláž nazvaná Wineglass Bay se nachází přímo uprostřed Národního parku Freycinet. Pláž má dokonalý půlměsícový tvar. Nám v něděli tolik nesvítilo slunce, aby vynikla křištálová barva vody, ale krásné jsme se prošli, potkali na Tasmánské poměry hodně turistů a viděli jsme malé wallaby (druh malých klokanů).


Wallabi
Wineglass Bay
Po té jsme zastavili ještě ve městě Bicheno u Bllowhole. Na město budeme vzpomínat, protože nám zde téměř došel benzín a u zdejší pumpy pán zavřel v 6 hod. Přijeli jsme tam krátce po 6, drsný prodavač, zřejmě motorkář všem řekl, že je zavřeno, na čež mu Jirka odpověděl, že jsme s benzínem na nule. Nejdřív se s ním nechtěl bavit, ale potom mu tiše zašeptá ať počká. Hned co ostatní auta odjela, otevřel pro nás jednu z prastarých pump, my jsme celí šťastní natankovali a on nám ještě při odjezdu zamával.Ten den jsme se ubytovali ve městě St. Marys v prastarém hotelu, kde se nám všem moc líbilo.

Další den nás čekala krásná pláž poblíž St. Helens ...

Bay of fires

 V této oblasti je nejteplejší voda v oceánu v Tasmánii, krásně jsme se vykoupali a povozili na proudu řeky, která vtékala do oceánu přímo na pláži. Projeli jsme si celé pobřeží a jen se kochali, všude jsou nádherné skoro opuštěné pláže, všichni jsme zhodnotili, že se to nedá popsat, to se musí vidět:)

Severní pobřeží

 Poslední den jsme navštívili MT. Field NP asi 1 hod od Hobartu. V parku jsou jedny z nejvyšších stromů na světě - kolem 90 metrů. Jen v Californii najdete sekvoje, které můžou být vysoké až 110 metrů. 

giant trees

Krásná procházka nás také zavedla ke 3 vodopádům - Russell Falls, Horseshue Falls a Lady Byron Falls.

Russell Falls

Park má mnohem více co nabídnout podívejte se na stránky parku ZDE.
My jsme však museli ještě umýt a vrátit auto, pochutnat si na poslední večeři s Claire, přopravila nám pravého Tasmánského lososa. Potom už jen odlet z malinkatého letiště v Hobartu, nachtělo se nám , ale věděli jsme, že nás čeká další 8 denní výlet na sevver od Sydney naším autem.

 CELÉ ALBUM FOTEK NAJDETE ZDE:)

O tom už brzy v dalším příspěvku.
Mějte se krásně a když budete chtít prohlédněte si všechny naše fotky:)

S pozdravem A+J

6 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Díky Stáňo:)
   Jak se máš? Paní Zlatová říkala, že to máš doma krásně předělané. Oba moc zdravíme a těšíme se, že se potkáme někde na cestách.

   Vymazat
 2. Krásný záběry, díky ! my jsme měli štěstí v Californii vidět ty ještě o fous větší sekvoje :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pěkný:) Jsou to pořádné kusy. Fotky jsem nějak moc zmenšila, tak se jejich krása uplně ztratila. Jirka je zkusí zmenšit znovu trochu nějak jinak, aby byly hezčí:)

   Vymazat
 3. Anno a Jirko, děkujeme..i když jenom na obrázcích,přesto nádhera..
  .vidět takovou ještě nezkaženou přírodu je obrovské bohatství.
  Pozdravujeme z Hlavňova.

  OdpovědětVymazat