neděle 11. května 2014

Great Ocean Road a Melbourne...aneb 2500 km za 3,5 dne:)

Zdravíme a posíláme podzimní májové pozdravy:)
Tak jsme si konečně splnili sen o cestě po nejkrásnějším kousku pobřeží Austrálie. Velká oceánská cesta (Great Ocean Road) začíná asi 100 km pod Melbourne a táhne se dalších 200 km. 
Náš 3,5 denní trip jsme naplánovali také tak trochu jako rozloučení s naší půlroční spoluasistenkou z Belgie, Larou. Nejdříve jsme mysleli, že do Melbourne poletíme a tam odtud si půjčíme auto, ale nakonec jsme se rozhodli využít naší Toyotu když už jí máme a podniknout pořádný road trip:)


Vyrazili jsme hned po naší 5 denní práci ve středu v 9 večer, před sebou do Melbourne jsme měli asi 860 km. Jirka vytrvale řídil až do 3 do rána, potom jsme se chvíli prospali a v 6 hodin jsme si alespoň nachvíli řízení vyměnili. Melbourne jsme tentokrát pouze projeli a hned se na pojili na Great Ocean Road ve městě Torquay.
 
My dva a Great Ocean Road před námi:)

Hned od začátku na nás čekalo krásné pobřeží a surfaři podržte se, navštívili jsme mekku surfařů Bells Beach - pláž o které se říká, že naní jsou nejlepší vlny. Kolem pláže byli vystavěné tribuny, asi zrovna končil nějaký závod, a surfařů tam bylo i v chladnějším počasí opravdu dost. 
Pokračovali jsme po pobřeží a kochali se vyhlídkami, procházkou na maják až do měst a Apollo bay, kde jsme už za noci našli naše Backpackers ubytování a protože nám byla zima, zahřáli jsme se teplou Fish and Chips z místního rybolovu. Jeden z našich poznatků při cestování po Austrálii, je že potkáváte skoro samé německé turisty...no a o nás si taky každý myslel, že jsme z Německa.


Great Ocean Road blízko Lorne
Druhý den jsme se chystali na nejkrásnější pasáž pobřežní jízdy, nejdřívě jsme ale zajeli k slavnému majáku Otway. Ještě, že jsme k němu odbočili, projížděli jsme nádhernou kaučukovníkovou alejí a podívejme se lidé zastavovali svá auta a fotili jako zběsilí něco na sttromech. ...KOALY:) a v živé přírodě. Už jsem si skoro říkala, že vidět divokou koalu je téměř nemožné, ale kolem Melbourne se nám to povedlo. A ještě krásnější bylo, když jsme je později zahlédli bez davů dalších lidí, podívali jsme se z auta a hned jsme viděla první, druhou třetí...a nakonec jich tam bylo šest. Krásní medvídci seděli na stromech a nenechali se nijak vyrušovat při svém lenošením.

Je tam:)

alej kaučukovníků

příroda...


Poté už nás čekali apoštolové, uskupení skal v moři proslavené názvem 12 Apoštolů. Krásně nám na ně svítilo slunce, tak jsme se nemohli nabažit procházky po pláži přímo s výhledem na 2 Apoštoly a po té zvrchu na celé uskupení. Je to nádherný pohled, někdy se mi ani nechce věřit, že příroda dokáže být tak krásná.

Lara a první apoštol

tuhle si dáme na stěnu:)

odmyslete si turisty a je to nezapomenutelné

Naše trojka, Lara slíbila, že přijede do ČR:)


 Fotky z našeho celého výletu určitě stojí za prohlédnutí, tak si je nenechte ujít 

ZDE:)

A tak jsme fotili a chodili a zase fotili a hlavně se snažili vrýt si do paměti krásu místa, které se možná vidí jen jednou az život. Ze samého kochání se nám setmělo a my jsme museli ujíždět zpět do Melbourne, kde jsme měli nocleh v Oslo hotelu. Na něj budeme také vždy vzpomínat, ale ne v tom dobrém...:)Ale ne myslím, že to patří také k dobrodružnímu cestování mít přímo před oknem párty která pokračovala až do ranních hodin.

Melbourne
A v sobotu na nás čekalo Melbourne, město které bylo v historii také hlavním městem Austrálie. Poté se ale nemohli domluvit se Sydney kdo bude hlavním městem a tak vystavěli Canberru, dnešní hlavní město Austrálie. Původně měla být na půli cesty z Melbourne do Sydney, bohužel tomu tak není (Melbourne to Canberra 663 km, Sydney to Canberra 287 km) a tak si lidé z Melbourne dělají srandu ze Sydney asi tak jako u nás brňáci z pražáků.

Slavná zeď

unikátní knihovna

Melbourne je město mnoha kaváren, centrum se táhne kolem řeky,na každém rohu jsme poslouchali baskers - pouliční hráče, kteří byli opravdu hodně dobří. Koupili jsme si i jedno CD, kapela se jmenuje Amistat, jestli si je chcete poslechnout klikněte si na jejich odkaz: Amistat

nádražní hodiny:)
Projeli jsme se historickou tramvají, která Vás zaveze kolem celého centra Melbourne, viděli jsme asi 15 svateb, a to nepřeháním, vycházejících z místního Parlamentu. Nahlédli jsme taky do unikátní knihovny s výstavou o historii Melbourne a o příběhu australského "psance"  Neda Kellyho.
Co bych vá více povídala, Melbourne má kouzlo a určitě je právem označováno za jedno z nejlepších míst pro život.

Moc jsme si společná road trip užili těšíme se, že se s Larou zase někde potkáme.

:)


 Všechny Vás moc a moc zdravíme, těšíme se na každou zprávu od Vás a pozdravujeme také Matěje na Hlavňov:)

2 komentáře:

  1. Matěj z Hlavňova pozdravuje naše cestovatele a děkujeme, že na nás myslíte a dáte si tu práci nám zprostředkovat vaše zážitky.

    OdpovědětVymazat
  2. Nemá zač, snažíme se snažíme a taky proto, aby i my jsme si to pamatovali:)

    OdpovědětVymazat